Нова гавра с „Хасково“: бием въпреки съдиите

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ победиха като домакин „Берое“ (Стара Загора) в 17-я кръг от националната лига със 73:70 въпреки съдиите.

Срещата започна отлично за хасковлийки, които взеха първата част с 20:11, а във втората при равностойна игра отстъпиха само с 2 т.

След почивката домакините натиснаха и преди последната част резултатът вече беше 55:44. В последната четвърт на двубоя в главни действащи лица се превърнаха съдиите: Златин Караниколов, Калоян Иванов и Гергана Стоянова. С поредица спорни отсъждания в полза на заралийки реферите нажежиха обстановката в залата. В крайна сметка със съдийското рамо гостите успяха да изравнят 5.4 мин. преди края – 59:59. До края „Берое“ повеждаше на няколко пъти, като най-инфарктно стана 42 сек. до сирената, когато резултатът бе 69:70. Хасковлийки обаче запазиха присъствие на духа и нанизаха 4 безответни точки, а с това си заслужиха и победата.

БаскетболЗа „Хасково 2012“ най-много точки записаха Уолтия Рол – 21, Лидия Върбанова – 18 и Корин Адамс с 14 т.

„Нека този мач да тежи на съвестта на съдиите. Ако ни бяха оставили да играем срещата отиваше 30 т. разлика в наша полза. Ако „Хасково“ не успее в шампионата, това ще е заради гаврата на федерацията и съдиите“, заяви за Haskovo.info след края на двубоя афектираната треньорка Елена Станкова.

В следващия кръг на 2 февруари „Хасково 2012“ гостува на „Нефтохимик 2010“ (Бургас).