Баскетболистките с трета загуба от „Нефтохимик“

Баскетбол, архивБаскетболистките на „Хасково 2012“ записаха трета загуба за сезона в националната лига от отбора на „Нефтохимик 2012“ (Бургас).

Хасковлийки отстъпиха при гостуването си край морето със 70:81.

Момичетата на треньора Елена Станкова изиграха силно първо полувреме и на почивката водеха с 38:35. След подновяването на играта обаче домакините взеха нещата в свои ръце и бързо обърнаха резултата, а след края на третата част вече водеха с 61:51, като задържаха аванса си до края на срещата.

През ноември „Хасково“ загуби гостуването си в Бургас след продължения. При домакинството през декември пък нашите загубиха с 64:70.

Серията срещу тима на „Нефтохимик“ ще продължи през февруари, когато са двете четвъртфинални срещи за купата на България – на 13 и 20 февруари, в които бургазлийки са домакини на реванша. Малко по-късно пък на 16 март е поредният сблъсък между двата клуба, този път в хасковската зала „Дружба“.

В следващия кръг „Хасково 2012“ почива, а на 9 февруари от 17.30 часа приема водачът във временното класиране „Левски“ (София).