„Хасково“ с тежка загуба от баскетшампионките

Баскетбол, архивБаскетболистките на „Хасково 2012“ инкасираха тежка загуба в 21-я кръг от Националната лига при гостуването си на шампионките от „Дунав 8806“ (Русе) със 73:42.
През първото полувреме хасковлийки бяха пометени от домакините, като на почивката изоставаха с 14:42.

Момичетата на треньора Елена Станкова обаче заиграха силно след подновяването на играта и спечелиха третата част с 15:14. Последните 10 минути на срещата бяха равностойни, но русенки успяха да вкарат 17 срещу само 13 точки за гостите и така спечелиха убедително срещата.

В следващия кръг на 23 февруари „Хасково 2012“ гостува на „Рилски спортист“ (Самоков). Три дни преди това хасковлийки излизат срещу „Нефтохимик 2010“ в Бургас в среща реванш от четвъртфиналите за купата на България. В първия мач „червено-белите“ биха бургазлийки в зала „Дружба“ с 19 точки разлика.