„Любимец“ падна след два гола на Камбуров

ИлюстрацияФутболният „Любимец“ записа домакинска загуба срещу „Локомотив“ (Пловдив) от 24-я кръг на „А“ група с 0:2.

Подновяването на шампионата не донесе радост за любимчани при дебюта на техния треньор Войн Войнов. В главно действащо лице на терена се превърна таранът на гостита Мартин Камбуров, който реализира и двете попадения в срещата. Нападателят откри резултата още в 12-ата минута след центриране от корнер на Здравко Лазаров. Второто попадение, което реши мача, падна в 63-ата минута – Тижани Белаид центрира отляво, а Камбуров засече с глава от линията на вратарското поле.

След днешното поражение любимчани остават на 12-ата позиция в зоната на изпадащите с актив от 18 т. Въпреки тежката ситуация Войнов заяви след края на срещата, че „Любимец“ ще се бори до край за оставането си в „А“ група.

В следващия кръг „Любимец“ гостува на „Берое“ (Стара Загора).