Баскетболистките биха и „Рилецо“ в Самоков

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ записаха очаквана победа в среща от 22-я кръг на Националната лига като гости на „Рилски спортист“ (Самоков) с 49:56.

Окрилени от класирането си на полуфиналите за купата на България, хасковлийки не оставиха никакъв шанс на „Рилецо“. Още на полувремето нашите водеха с 21:36.

След почивката момичетата на треньора Елена Станкова спечелиха и третата част с 10:6 и на практика решиха срещата в своя полза. В последните 10 минути срещата се доиграваше, като домакините успяха да стопят малко разликата и да се спасят от разгром.

„Хасково 2012“ заема петата позиция във временното класиране, като в следващия кръг на 1 март от 17.30 часа приема „Монтана 2003“ в пряк сблъсък за четвъртото място.

На 7 март пък е първата среща от полуфиналите за купата срещу „Левски“ (София), която ще се играе във Велико Търново.