„Хасково“ шамароса „студентите“ с 3:0

МачФутболният „Хасково 2009“ победи и във втората си среща от пролетния полусезон в „Б“ група.

В снежния следобед на „Ямача“ хасковлии се разправиха с „Академик“ (Свищов) с 3:0. Първото попадение в мача падна още в 6-ата минута, когато точен бе Емил Ангелов. Така Бабангида има 3 гола на сметката си в последните два мача. До почивката Вълчан Чанев покачи резултата на 2:0 с гол в 37-ата минута. Класическата победа оформи Димитър Алексиев с попадение в 90-ата минута.

„Хасково“ остава на второ място във временното класиране с актив вече от 29 точки на 10 зад първия „Марек“. В следващия кръг на 15 март „червено-белите“ гостуват на „Дунав“ (Русе).