„Хасково“ падна в драма от „Монтана“

Баскетбол, архивБаскетболистките на „Хасково 2012“ загубиха драматично първата си среща от четвъртфиналните плейофи като гост на „Монтана 2003“ с 81:83.
На полувремето резултатът бе 50:38 за монтанки, а преди последната част те вече водеха с 15 точки разлика. През финалните 10 минути обаче хасковлийки се вдигнаха на щурм и нанизаха цели 30 т. Минутки преди края резултатът вече бе равен 76:76, но все пак домакините успяха да се измъкнат от критичната ситуация.

Уолтия Рол наниза 33 точки за „червено-белите“, а Корин Адамс вкара 16 точки.

Втората среща е на 3 април от 18 часа в зала „Дружба“. Четвъртфиналите се играят до две победи от три срещи и момичетата на треньора Елена Станкова трябва да се хвърлят за задължителна победа. Ако я постигнат решаващата среща ще е отново в Монтана на 5 април.