„Хасково“ размаза „Монтана“ със 103:55, пред погледа на баскетболната шефка

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ размазаха „Монтана 2003“ във втория четвъртфинален плейоф със 103:55.

Баскетбол

Сандра Велчева

Това стана пред погледа на спортния директор на Баскетболната лига Сандра Велчева, която за пръв път този сезон гостува в Хасково. Чаровната дама заяви пред Haskovo.info, че в първенството няма ярко изразен фаворит за шампионската титла. Велчева сподели още, че е изненадана от резултатния мач.

Началото на двубоя в зала „Дружба“ по нищо не предвещаваше розграмна победа за хасковлийки. Срещата започна равностойно, като първата част завърши 20:20. В следващите 10 минути обаче „червено-белите“ бяха властелини в подкошието и полувремето завърши 60:29.

След почивката момичетата на треньора Елена Станкова продължиха с наказателната си акция и така оформиха историческата си победа.

За хасковлийки Уолтия Рол записа 31 точки, Корин Адамс – 30, а с 23 т. завърши Биджони Рийвс.

Така „Хасково“ изравни резултата от плейофа и на 5 април ще гостува в „Монтана“ за третата решителна среща.