Пет хасковски каратеки с 5 медала от международен турнир

КаратеПет състезатели от хасковския клуб по карате „АидаНет Вадо-рю“ участваха на престижен международен турнир. Купа по карате „Никон опън“ се проведе на 17 май.

Там взеха участие около 350 състезатели от 6 държави – България, Сърбия, Гърция, Македония, Финландия и Турция.

КаратеХасковските каратеки завоюваха 5 медала: 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови.

Васил Ривов при юноши старша възраст спечели титлата на Кумите индивидуално при 52-килограмовите.

При 8-9-годишните Нели Оцетарова грабна среброто на Кумите индивидуално в категория + 30 кг. Теодора Павлова при девойки старша възраст спечели два бронзови медала в кат. 54 кг. на Ката и Кумите индивидуално.

Също трето място при юноши старша възраст спечели Серкан Лятиф индивидуално на Кумите в кат. 63 кг.