9 медала за „Торнадо“ от международен турнир по карате

Карате9 медала завоюваха състезателите на хасковския клуб по карате „Торнадо“ на международния турнир „Никон опън“.

На състезанието участваха над 350 състезатели от Турция, Сърбия, Гърция, Македония, Финландия и България.

Нашите мериха сили в дисциплините ката индивидуално и отборно и кумите индивидуално, където завоювахме 1 златен, 4 сребърни и 4 бронзови медала.

При 8-9-годишните Лина Танкова спечели златен медал на кумите в категорията над 30 кг.

Във възрастовата група 10-11 г. Стефан Петеларов стигна до бронза на кумите до 35 кг.

При кадетите Габриела Стефанова спечели среброто на индивидуално Ката и стана втора на Кумите до 54 кг. Петър Петрв също е със сребърен медал на Кумите в кат. над 70 кг., а Мариян Найденов стигна до бронзовото отличие на Кумите до 70 кг. Руси Тянков пък спечели два бронзови медала – индивидуално на Ката и на Кумите до 70 кг.

Отборно на ката при над 14 годишните Николай Стефанов, Александър Христов и Мариян Найденов завоюваха сребърните медали.