Димитровградските борци с втора отборна титла, хасковските с 3 медала

БорбаСлед като преди три седмици станаха първи при децата до 13 г., сега димитровградските борци повториха успеха и в следващата възрастова група – момчета до 15 г.

„Димитровград“ е убедителен шампион с 68 точки пред отборите на „Берое“ – Стара Загора и „Олимпиец“ – Търговище съответно с 48 и 41 точки. Общо 40 клуба си оспорваха отборната титла. Момчетата на Димитровград спечелиха 6 индивидуални отличия.

Шампион в категория 59 кг. с 55 участника стана Иван Бадавров, бронзов медал тук взе Митко Бонев, който загуби само от съотборника си. Два медала бяха спечелени и в другата най-масова категория 53 кг. с 50 борци. Втори тук е Делчо Нейчев, а трети Боби Ников. Сребърен е и Петър Тенев – 38 кг., а бронзов медал при най-тежките над 85 кг. взе Камен Атанасов.

В десятката влязоха всички димитровградски борци и с това донесоха точки за отборната титла – Иван Иванов и Димитър Тодоров (42 кг.), Николай Скендеров (53 кг.), Юлджан Мехмед (59 кг.), Васил Ангелов (66 кг.) и Въчо Делчев (85 кг.).

На шампионата бронзов медал спечели и състезателят от хасковския клуб „Ангел Войвода“ Мухамед Мухамед в кат. +85 кг.

Хасковските борци завоюваха два медала на приключилия днес държавен лично-отборен шампионат по класическа борба в Пловдив. Петър Делчев се окичи със сребърния медал в кат. 35 кг., а за бронзовия медал се пребори Илия Деянов в кат. 59 кг. Пети места спечелиха: Дени Ибров (35 кг.), Георги Антонов (38 кг.) и Пламен Делчев (53 кг.).