„Хасково 2012“ с летящ старт в първенството, разби шампионките в Русе

Баскетбол, архивБаскетболистките на „Хасково 2012“ започнаха ударно първенството в Националната лига, разбивайки като гости шампионките от „Дунав 8806“ (Русе) със 77:61.

Момичетата на старши треньора Елена Станкова стартираха вихрено срещата и още след първата част водеха с 16:6. Хасковлийки увеличиха още преднината си и се оттеглиха на почивката при резултат 31:20.

Второто полувреме нашите продължиха с наказателната акция над миналогодишните златни медалистки и след 30 минути игра преднината им вече бе цели 17 точки.

Малко преди края на срещата аванса им набъбна до 21 точки, но все пак русенки спечелиха последната част с точка и така направиха загубата си малко по-почетна.

Най-много точки за хасковлийки наниза Уорън – 23, Дубровина и Нанева записаха по 18, Тейлане – 13, а Пашева – 5 т.
С тази победа баскетболистките дадоха силна заявка за първото място в тазгодишния шампионат.

В следващия кръг на 1 ноември от 17.30 часа „Хасково 2012“ приема в спортна зала „Дружба“ „Монтана 2003“.