Димитровградските борци отново златни, надвиха Турция и Украйна

БорбаКлубът по борба „Димитровград“ стана първи в отборното класиране на Осмото издание на международния турнир за деца в спортна зала „Младост“.

Димитровградчани оставиха зад себе си тимовете от Одрин, Турция и Украйна.

Със златните медали се окичиха: Владимир Тодоров (24 кг.), Кристиян Димов (50 кг.), Таня Тенева (54 кг.), Никола Нейчев (38 кг.) и Атанас Димитров (42 кг.).

БорбаСребърни медали спечелиха: Борислав Бонев (24 кг.), Стоян Георгиев (35 кг.), Стилян Илиев (47 кг.), Денис Наим (28 кг.), Божидар Динев (38 кг.) и Георги Иванов (61 кг.).

Бронзови отличия завоюваха: Иван Иванов (50 кг.), Георги Стаменов (32 кг.), Георги Стойчев (35 кг.) и Георги Жизгов (42 кг.).

От хасковските борци сребро спечели Кристиян Янков (42 кг.), а бронз – Страхил Юриев (61 кг.).

В традиционния турнир, организиран от общината и СКБ „Димитровград“ с президент Георги Георгиев участваха над 150 борци от 5 държави – Молдова, Украйна, Македония, Турция и България. Състезанието е включено в официалния календар на Българска федерация по борба, участва се по покана.