Григор с трудна победа в първия си мач за 2015-а

Григор ДимитровГригор Димитров оцеля след 2 спасени мачбола и измъчена победа над Шарди в първия си мач за 2015 г., съобщава TennisKafe.com.

Гришо приключи 2014 г. като тенисистът с най-много победи след загубен първи сет, а днес откри новия сезон в същия стил – два спасени мачбола и драматичен обрат с 3-6 6-4 7-6(8) срещу Жереми Шарди в двубой от втори кръг на турнира с награден фонд $494 310 в Бризбън.

По този начин хасковлията си осигури чек за $12,990 и 45 точки за световната ранглиста, а в опит да достигне до полуфиналите ще се изправи срещу Мартин Клижан, който през днешния ден реализира страхотен обрат срещу Александър Долгополов, спасявайки цели шест мачпойнта по пътя към крайния си успех с 1-6 7-6(6) 7-6(7). Това ще бъде първа среща между двамата, а тя по всяка вероятност ще се проведе в петък.

В четвъртък Димитров ще излезе отново на кортовете в Бризбън за четвъртфиналния си мач на двойки, в който заедно с младата надежда на домакините Танаси Кокинакис ще се изправят срещу третите поставени Робърт Линдстед и Марчин Матковски. Двубоят е трети в програмата на корт №1, ще започне около 5:30-6:30 ч. българско време.