Хандбалистките загряха срещу „Панагюрище“ за дербито със „Свиленград“

ХандбалХасковските хандбалистки победиха „Панагюрище“ с 28:22 в отложена среща от първенството при жените.

Мачът трябваше да се играе в Панагюрище, но заради проблеми с тамошната зала се проведе в хасковската „Спартак“.

ХандбалСимволичните домакини започнаха силно и до третата минута вече водеха с 2:0. Хасковлийки изравниха, но в средата на първата част „Панагюрище“ отново поведе с 9:7. В крайна сметка момичетата на треньора Антоанета Вълкова се вдигнаха и се оттеглиха на почивка при резултат 14:12.

ХандбалПрез второто полувреме панагюрки намериха сили да изравнят до 18:18, но последва силен период за „Хасково“ и в крайна сметка нашите победиха с 6 гола разлика.

Най-много попадения за хасковлийки реализира Меги Кънева – 11.

Тимовият лист на „Хасково“ бе: Пламена Георгиева, Мария Димитрова, Ралица Узунова, Мила Хубенова, Антония Димитрова, Моника Радева, Меги Кънева, Соня Колева, Десислава Недева, Лили Керанова, Валерия Миладинова, Кристин Иванчева, Борислава Иванчева, Лидия Бакърджиева, Жана Маразова.

Следващата неделя от 14 часа хасковлийки приемат „Свиленград“ в пряк сблъсък за попадане на финала за Купата.