„Хасково“ и „Свиленград“ си вкараха 64 гола в зала „Спартак“

ХандбалХандбалистките на „Хасково“ и „Свиленград – ПУ“ направиха втори пореден много резултатен мач, като си отбелязаха общо 64 гола в зала „Спартак“.

И този път, както преди седмица, победителки са свиленградчанки, които се наложиха в среща от първенството с 34:30. Миналата неделя те надделяха за Купата.

Сега хасковлийки изиграха по-силен двубой, като в средата на първото полувреме дори поведоха с 11:7. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при 17:17.

Втората част отново започна по-добре за момичетата на треньора Антоанета Вълкова, които се откъснаха с два гола, но бяха бързо догонени и до края свиленградчанки натрупаха преднината си.

11 гола за „Хасково“ вкара Меги Кънева, а за свиленградчанки най-резултатна с 10 попадения е Кристина Миланова.

Хандбал„Свиленград“ отново получи подкрепа от своите верни фенове, сред които бяха кметът Георги Манолов и управителят на МБАЛ-Свиленград д-р Димитър Ермов.

Тимовият лист на „Хасково“: Ива Арнаудова, Нина Николова, Пламена Георгиева, Лили Стойчева, Мила Хубенова, Антония Димитрова, Моника Радева, Меги Кънева, Хава Хасан, Соня Колева, Десислава Недева, Лили Керанова, Валерия Миладинова, Кристин Иванчева, Борислава Иванчева, Жана Маразова, Ралица Узунова.

„Свиленград“: Стела Иванова, Роксана Радева, Станислава Хаджис, Дарина Панайотова, Ралица Димитрова, Райна Георгиева, Кристина Миланова, Росина Христова, Ивалина Рангелова, Деница Цветанова, Станимира Кодинова, Добринка Тафкова, треньор: Павел Дженев.

Следващият уикенд Хасково ще е домакин на най-добрите отбори при девойките до 19 г., които ще спорят за Купата.