„Хасково 2012“ не удържа „Нефтохимик“ и в „Дружба“

БаскетболБаскетболният „Хасково 2012“ не можа да удържи „Нефтохимик 2010“ (Бургас) и загуби домакинството си от националната лига с 81:87.

Срещата започна равностойно, като първата четвърт завърши с две точки пасив 23:25. Бургазлийки обаче добавиха още 4 т. към преднината си до почивката.

През втората част момичетата на старши треньора Елена Станкова не можаха да обърнат мача и да вземат реванш за загубата на финала за Купата.

И в тази среща имаше спорни съдийски решения, които предизвикаха бурно недоволство у феновете.

Олга Дубровина записа 26 точки, 20 реализира Анна Кириенко, с 16 се отчете Анита Тейлане, а 15 добави Ралица Нанева.

В следващия кръг на 21 март „Хасково“ гостува на „Рилски спортист“ (Самоков).