Гимнастичките на „Юнак“ с медали от първото си състезание за годината

ГимнастичкиСъстезателките от хасковския клуб по гимнастически спортове „Юнак“ спечелиха първите си медали за годината.

12 от талантливите гимнастички участваха в два отбора на Зона „Юг“. Първият тим спечели сребърните отличия, а вторият завърши на пето място. В състезанието участваха още Свиленград и по два отбора от Пловдив и Стара Загора.

Това бе и първото състезание въобще за 5-годишната Кристин Кръстева, която също се е представила отлично.

В индивидуалната надпревара на шесто място се нареди Синем Гюзджан, а осма е Мария Николева.

Между 17 и 18 април във Велико Търново предстои приятелски турнир, а през месец май във Варна е Купа България.

Треньорите в клуба са Невена Тонева, Недялко Илиев и Димитринка Алексиева.