„Хасково“ удари „Локомотив“ с 2:0 при завръщането на Стамен Белчев

МачФутболистите на „Хасково 2009“ постигнаха третата си победа в шампионата като домакини на „Локомотив“ (Пловдив) с 2:0.

Това бе и първата официална среща за Стамен Белчев след завръщането му като старши треньор на „Хасково“.

Мачът започна силно за „червено-белите“, които откриха още в 3-ата минута с попадение на Тейнур Марем. Гостите се опитаха да отговорят, но атаките им бяха по-скоро хаотични. Нашите пропуснаха на няколко пъти, като най-чистото положение се откри пред Димитър Алексиев, който сам срещу вратаря се пробва да го преодолее технично. Нападателят успя да се разпише в 38-ата минута.

МачПрез втората част играта бе равностойна, като „Локото“ веднъж нацелиха гредата, но така и не успяха да вкарат почетно попадение.

Срещата за „Хасково“ започнаха: Николай Банков, Иван Скерлев, Тейнур Марем, Тихомир Трифонов, Орхан Акташ, Димитър Алексиев, Владислав Узунов, Мартин Райнов, Георги Коруджиев, Станислав Маламов, Деян Лозев.

След почивката в игра се появиха Димитър Андонов, Григор Долапчиев и Бейсим Бейсим на местата на: Коруджиев, Узунов и Акташ.

След днешната победа „Хасково“ вече има актив от 11 т. и е на 9 от „Локомотив“, който е над чертата.

В следващия кръг на 10 април „Хасково“ гостува на „Черно море“ (Варна).