Хасково

Танцьорите от „Хасково“ с куп медали от Чирпан

ТанциСъстезателите от клуба по спортни танци „Хасково“ с ръководител Петя Милушева записаха успешно участие на открития турнир и Купа „България“ в Чирпан.

ТанциКлубът участва със 7 танцови двойки и 8 момичета в индивидуалната надпревара.

В конкурса „Изгряващи звезди “ при танцовите двойки до 9 г. на първо място се класираха Георги Тодоров и Камелия Георгиева, до 13 г. на първо място са Александър Петков и Тереза Симеонова, а на второ се класираха Тодор Тодоров и Хейли Картър.

ТанциПри момичета – соло до 9 г. първи места завоюваха Камелия Георгиева и Симона Траилова, втори станаха Дефне Сурай и Ирем Байрам, а трета се нареди Цветелина Караславова. До 11 г. златни медали спечелиха Гергана Ройдева и Тереза Симеонова, трето място за Дарина Димитрова, а при 13 г. – трета е Хейли Картър.

В открития турнир по спортни танци при картотекираните танцови двойки своето първо участие записаха състезателите Димитър Борисов – Росица Павлова в групата на юношите младша възраст, Валентин Сираков – Марина Колева при децата до 11 г. В комплексното класиране от стандартни и латиноамерикански танци Валентин Сираков – Марина Колева се класираха на четвърто място, а Димитър Борисов – Росица Павлова от 12 танцови двойки заеха пето място. Другият танцов дует Станислав Хаджипетров и Валентина Данчова се състезаваха вече в следващия си танцов клас, където станаха пети, а в групата на Юношите старша възраст Константин Вълков и Виолета Латева станаха седми.

От клуба продължава подготовката си за следващия конкурс, който ще се проведе на 25 април в Асеновград.