Ривов е шампион, Иванов – сребърен от държавното по карате

КаратеЗлатен и сребърен медал спечелиха състезателите от хасковския клуб „АидаНет Вадо-рю“ на Държавното първенство по карате за всички възрасти в Албена.

КаратеНа шампионата участваха 8 каратеки от хасковския клуб. Васил Ривов (14 – 16 г.) стана шампион на Кумите индивидуално в категория 57 кг. В същата възрастова група на Кумите със сребърен медал се окичи Никола Иванов в кат. 63 кг.

Добре се представиха и състезателите, на които малко не им достигна да спечелят медал и останаха на 5 място: Нели Оцетарова (деца до 12г.) на Ката, Мартин Иванов (2005) – Ката, Васил Ривов – Ката, Ивелин Тошков (12-14) – Кумите -50 кг., Толга Али (12-14) – Кумите +50 кг., Серкан Лятив (16-18г.) – Кумите -68 кг.

В шампионата участваха над 350 състезатели от 28 клуба от страната.