Обезкървеният „Хасково 2012“ падна в Русе с 57:82

Баскетбол, архивОбезкървеният, след напускането на Анита Тейлане, „Хасково 2012“ загуби първият полуфинален плейоф срещу „Дунав 8806“ в Русе с 57:82.

Домакините водеха след първата четвърт с 25:13. До почивката хасковлийки се вдигнаха, но в крайна сметка полувремето завърши в полза на русенки – 40:30. След паузата последва силна част за „Дунав“, в която те добавиха още 18 точки към преднината си и на практика решиха срещата.

Анна Кириенко записа 20 точки, а Олга Дубровина добави 16 т.

На този етап от плейофите се играе до три победи от пет срещи. Вторият двубой е утре отново в Русе. След това предстои мач в Хасково – на 15 април от 18.30 часа. При победа хасковлийки домакинстват и на 16 април пак в същия час. Евентуалният пети решителен мач ще е в Русе на 19 април.