„Хасково 2012“ докосва бронза след бой над „Монтана“

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ са на победа от спечелването на бронзовите медали.

Тази вечер момичетата на старши треньора Елена Станкова биха „Монтана 2003“ в зала „Дружба“ с 80:75.

Срещата започна трудно за хасковлийки, които в първите минути изоставаха в резултата. Нашите се стегнаха и спечелиха първата четвърт с 21:19. На полувремето авансът им набъбна до 47:35 и публиката вече предвкусваше победата.

Олга Дубровина вкара 25 точки, 24 наниза Анна Кириенко, а Ралица Нанева добави 19 т.

Плейофът за третото място се играе до две победи от три срещи. Следващият сблъсък е в Монтана на 26 април. Ако се стигне до трети решителен мач той отново ще е в Хасково на 29 април от 18.30 часа.