„Хасково 2012“ победи „Берое“ със 17 т. разлика

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ победиха „Берое“ (Стара Загора) с 83:66 в контролна среща в спортна зала „Дружба“.

Срещата започна равностойно, като първата четвърт завърши 19:19, а момичетата на старши треньора Елена Станкова се оттеглиха на почивка при аванс от 40:35. През второто полувреме хасковлийки доказаха, че са по-добри и заслужено спечелиха приятелската среща.

За хасковлийки най-много точки вкараха: Галдейра – 36, Нанева – 15, Пъркинс – 14, а за гостенките 28 реализира Римпова.

Това бе третата контрола от предсезонната подготовка на „Хасково 2012“ – в първата отново в „Дружба“ бе победен румънският Телеорман Александрия, а втората бе загубена в Бургас от „Нефтохимик 2010“.

Бургазлийки се очаква да върнат визитата за нова проверка.