Димитровград с 5 титли и приз от международен турнир по борба

ИлюстрацияДимитровградските борци спечелиха 5 златни медала на международния турнир по свободна борба за момчета „Лютфи Ахмедов“ в Разград.

Призът за най-техничен състезател грабна шампионът в категория 53 кг. Стилиян Илиев.

Титлата при 35-килограмовите спечели Рухан Расим, а в кат. 38 кг. със златото се окичи Стоян Георгиев. Тук се бореха още Георги Стойчев и Георги Стоименов.

Шампиони станаха и Никола Нейчев (42 кг.) и Атанас Атанасов (47 кг.), където пети е Георги Жистов, а осми Божидар Динев.

В турнира участваха общо 110 млади борци от 16 български клуба и един от Германия.