Баскетболистките с инфарктна победа на старта на шампионата

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ записаха инфарктна победа над „Монтана 2003“ в спортна зала „Дружба“ с 80:79.

БаскетболМомичетата на старши треньора Елена Станкова имаха контрол на срещата през цялото първо полувреме, което завърши 45:37 и продължиха силно след почивката. В последната четвърт обаче баскетболистките от Монтана се вдигнаха и изравниха малко преди края, като решаваща за победата на нашите се оказа тройката на Ралица Нанева.

По 22 точки за хасковлийки отбелязаха Джазмин Пъркинс и Лия Галдейра, 20 записа Мея Тирера, а Нанева вкара общо 3 тройки.

На почивката между двете полувремена на децата в публиката бяха раздадени сокове.

В следващия кръг на 21 октомври от 18 часа „Хасково 2012“ отново има домакинство, този път на „Левски 2014“.