Димитровградските борци отново на върха, Божидар Динев с купата „Еньо Вълчев“

БорбаБорците на клуб „Димитровград“ отново станаха първи на силния международен турнир по свободна борба за деца „Еньо Вълчев“ в домашната спортна зала „Младост“.

БорбаСъстезателите на президента Георги Георгиев спечелиха 101 точки, а след тях се наредиха тимовете на Украйна – 76 и „Черноморец-св. борба“ (Бургас) – 67 т.

Купата „Еньо Вълчев“ заслужи Божидар Динев от Димитровград, който стана шампион в категория 47 кг.

БорбаЗлатни медали от домакините спечелиха още: Дениз Хикмет (29 кг.), Денис Наим (32 кг.), Таня Тенева при момичетата (57 кг.), Никола Нейчев (42 кг.) и Рухан Расим (35 кг.).

За сребърното отличие се пребори Владимир Тодоров (26 кг.), а в неговата категория бронз спечели Пламен Христозов. Трети успяха да станат и Георги Стаменов (35 кг.), Милен Канев и БорбаГеорги Стойчев (38 кг.) и Георги Иванов (73 кг.).

Турнирът бе открит от президента на федерацията Валентин Йорданов. По време на церемонията олимпийският ни шампион връчи почетен плакет на Салим Салим, треньор в местния клуб и на националния ни отбор за кадети. В залата присъстваха Александър Томов, Рахмат Сукра, Кирил Барбутов, Господин Вълчев, брат на Еньо Вълчев, Христо Мирянов, Димо Костов, Желязко Димитров, както и замкметът на общината Светослав Стойков.

В състезанието участваха 161 борци от 18 клуба от страната и 5 отбора от Македония, Молдова, Турция и Украйна.