„Левски“ тръгна с 6:0 в контролите под свиленградския дъжд

КонтролаФутболните „Левски“ и третодивизионният „Свиленград“ изиграха първата си контрола от зимната подготовка под непрекъснат дъжд на стадион „Колодрума“ в граничния град. Проверката очаквано завърши с победа за „сините“ с 6:0, които изпробваха и новите си футболисти: Александър Александров, Франсис Нар и Санти Нгом.

„Левски“ поведе с 5:0 до почивката, като първото попадение падна още в 6-ата минута, дело на Божидар Краев. След три минути игра гостите удвоиха резултата, а голмайстор бе отново Краев.

КонтролаВ 14 и 17-ата минута дойдоха нови два гола за „сините“, дело на Мигел Бедоя. Петият го с удар извън наказателното поле пък реализира в самия край на полувремето холандецът Джереми Де Ноойер.

На почивката треньорът на „Левски“ Стойчо Стоев направи 7 промени в състава, като съставът за второто полувреме бе: Любенов, Прохазка, Карнер, Галин Ташев, Мики Орачев, Радослав Цонев, Георги Янев, Атанас Кабов, Франсис Нар, Мигел Бедоя и Илия Димитров. Шестият и последен гол в срещата отбеляза с глава Димитров в 58-ата минута. Малко по-рано домакините имаха възможност да вкарат почетно попадение, но удар на Атанас Кръстев мина встрани от вратата. До края на мача в игра за „Левски“ влязоха Петър Иванов, Лукин и Алекс Боримиров.

Съставът на „Свиленград“ с треньор Георги Каменов: Янислав Иванов, Петьо Николов, Ангел Попов, Кирчо Крумов, Атанас Кръстев, Христо Зотев, Даниел Добринов, Мартин Гочевски, Димитър Димитров, Иван Ангелов, Костадин Желев.