Баскетболистките без проблеми срещу Бургас, биха с 96:82

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ пречупиха от самото начало съпротивата на „Нефтохимик 2010“ (Бургас) в зала „Дружба“ и се поздравиха с победата – 96:82.

БаскетболМомичетата на старши треньора Елена Станкова отвяха бургазлийки в първата четвърт с 26:11, а на почивката преднината им бе 50:37.

През второто полувреме домакините удържаха аванса си и заслужено се поздравиха с победата, която ги изведе еднолично на първото място във временното класиране.

По 27 точки вкараха Мея Тирера и Доминик Моузли, а с 26 завърши Лия Галдейра.

В следващия кръг хасковлийки почиват, а в 9-ия на 27 март гостуват на „Дунав 8806“ в Русе.