„Хасково 2012“ се разправи с шампиона преди сблъсъка с „Монтана“

Баскетбол, архивХасковските баскетболистки разбиха в Русе шампиона „Дунав 8806“ с 99:72.
Като равностойна може да се определи само първата четвърт, завършила 25:25. През останалото време „Хасково 2012“ имаше пълно превъзходство, като на почивката резултатът бе изразителен 32:53 за гостите. През второто полувреме доминацията на момичетата на старши треньора Елена Станкова продължи и те заслужено се поздравиха с победата.

Доминик Моузли вкара 26 точки, Мея Тирера завърши с 25, а Лия Галдейра добави 17 т.

Последният мач от редовния сезон е на 31 март от 18 часа в хасковската зала „Дружба“ срещу „Монтана 2003“. Това е пряк сблъсък за първото място, като двата отбора са с равен брой точки.