Обезкървеният „Хасково 2012“ се пречупи срещу „Монтана“

БаскетболБез една от основните си реализаторки – Лия Галдейра, баскетболният „Хасково 2012“ не можа да удържи „Монтана 2003“ в първия мач от финалната серия в спортна зала „Дружба“ и загуби с 62:77.

БаскетболГалдейра бе избрана в драфта на женската НБА и веднага след края на полуфиналните плейофи замина за САЩ, където ще продължи кариерата си.

През първата четвърт мачът бе равностоен, но до почивката гостенките се разиграха и натрупаха солиден аванс на Баскетболполувремето – 29:46.

През второто полувреме „сините“ от Монтана продължиха да доминират, като силите на хасковлийки не стигнаха за обрат.

Мея Тирера вкара 36 точки, а Катерина Рудева добави 18 т.

БаскетболПреди началото на срещата Тирера и Доминик Моузли получиха специални награди.

Втората среща е в понеделник от 18 часа отново в зала „Дружба“, а след това серията се мести в Монтана.

Новият шампион ще бъде излъчен след три победи от пет мача.

Заради първото си място от редовния сезон хасковлийки ще домакинстват на евентуален решителен пети сблъсък.