Хасково

Малчуганите от детските градини с шампионска футболна лига в Хасково

ТурнирЗа девета поредна година в Хасково се проведе турнирът „Слънце – шампионска лига“.

ТурнирТой се организира от Спортен клуб „Слънце“. В турнира взеха участие всички детски градини от областния град.

Децата бяха разделени на две групи в два отделни паралелни турнира – 5-годишни за децата от трета група и 6-годишни за децата от четвърта група.

Мачовете се проведоха в три поредни дни от 11 до 13 май. В турнира взеха участие 17 отбора.

ТурнирВчера бяха награждаванията на турнира.

При 5-годишните купата за 1-во място спечели ОДЗ 15 „Слънце“, на 2-ро се класираха ОДЗ 18 „Осми март“, а трети станаха ОДЗ 20 „Весели очички“.

За най-полезен състезател беше отличен капитана ОДЗ 15 „Слънце“ Даниел Добриков от ОДЗ 15 „Слънце“.

ТурнирЗа най-добър мениджър беше наградена Анна Йорданова – директор на ОДЗ 15 „Слънце“.

При 6-годишните купата за 1-во място спечели ОДЗ 3 „Зорница“, на 2-ро се класираха ОДЗ 11 „Елхица“ – сграда „Радост“, а трети станаха ОДЗ 17 „Иглика“.

За най-полезен състезател беше отличен Иван Георгиев от ОДЗ 3 „Зорница“, а най-добър мениджър беше наградена Венета Тенчева – директор на ОДЗ 17 „Иглика“.

На вчерашния ден Спортен клуб „Слънце“ празнуваше и своята 8-годишнина. По този повод бяха раздадени 8 торти на всички отбори финалисти.

Наградите и тортите се връчиха от Светла Табакова, началник отдел Спорт, образование, младежки дейности и култура към община Хасково.