Катрин и Тея с три медала от Държавното по спортна акробатика

Пълен комплект от медали спечели двойката на хасковския клуб по гимнастически спортове „Юнак“ Катрин Кръстева и Тея Иванова на Държавния индивидуален шампионат по спортна акробатика в Благоевград, съобщи за Haskovo.info треньорът Невена Тонева.

Двете състезателки при девойки старша (11-16 г.) се окичиха със златото в балансовата комбинация, спечелиха среброто в темповото съчетание и бронза във финала.

Тройката в същата възрастова група – Мария Колева, Анита Запрянова и Кети Маркова бе на косъм от медала в баланса и остана четвърта, като се класира шеста на темповото и финала.

Успешен дебют на държавно по спортна акробатика направи Кристин Кръстева във възрастовата група 6-8 г.

Отборът (9-11 г.) Антония Тодева, Наталия Костова, Кармен Милкова се класира шести от 12 тима.

За състезателите в клуба предстои участие на Държавното по спортна гимнастика в София.