Триумф за „Хасково“ в последния мач

Футбол 5:0 за „Хасково“ завърши последната среща на синьо-жълтите в този сезон на Източната Б футболна група срещу отбора на „Светкавица“ Търговище.

Първото попадение вкара от дузпа още в петата минута бъдещият играч на ЦСКА Цветомир Матев. 20 минути по-късно Исмаил Иса уцели вратата на гостите. До края на първото полувреме записахме още един гол. Вкара го Даниел Добриков в 31-вата минута.

И във втората част домакините имаха видимо превъзходство на терена. Останалите два гола бяха дело на Цветомир Матев в 65-тата минута и Мюмюн Реджеб, който записа попадение една минута след редовното време.

Това беше и последният мач с фланелката на „Хасково“ за гол майстора Цветомир Матев. От 1 юни той вече ще играе за червения отбор.

С този победен последен мач „Хасково“ остава трети в крайното класиране веднага след двата бургаски отбора в групата. На бараж с „Видима Раковски“ за влизане в А група следващата седмица отива „Нафтекс“.