Хасковските хандбалистки с две поредни победи за старта на сезона

Хасковските хандбалистки записаха две поредни победи в първия турнир в Б група при жените.

Срещите се играха в спортна зала „Спартак“, като в първата „Топлика“ (Минерални бани), който бе домакин на турнира, отстъпи драматично от „Панагюрище“ с 23:24.

Хандбал

След този сблъсък Хасково срещна „Топлика“ в местното хандбално дерби. Момичетата на президента Марияна Стаматова поведоха до почивката с 15:11.

През второто полувреме хандбалистките от Минерални бани се вдигнаха и бяха близо до обрата. В края на мача обаче хасковлийки се стегнаха и затвориха срещата с 26:23.

Последва оспорван двубой с „Панагюрище“ отново спечелена от „Хасково“ с три гола преднина – 33:30.

Най-много голове в двете срещи вкараха Маринела Панайотова, Меги Кънева, Мария Димитрова и Християна Петрова.