Баскетболистките удариха шампиона и се утвърдиха на върха

Престижна победа с 76:72 над шампиона „Монтана 2003“ записаха в 11-ия кръг от женското първенство баскетболистките на „Хасково 2012“ в спортна зала „Дружба“.

Мачът оправда всички очаквания за дерби, като двата отбора се захапаха още от първите минути на срещата. Нито един от двата тима не можа да се откъсне трайно в резултата, а полувремето завърши при равенство – 41:41.

Баскетбол

Хасковлийки започнаха силно след почивката, а след третата четвърт поведоха с 6 точки. Гостите се вдигнаха в последните минути на срещата, но момичетата на старши треньора Елена Станкова успяха да ги удържат и заслужено се поздравиха с победата, която ги затвърди на първото място във временното класиране.

Челси Лий вкара 20 точки, Уолтия Рол добави 16, а Дженифър О`Нийл завърши с 15 т.

В следващия кръг на 5 февруари „Хасково 2012“ гостува в София на „Септември `97“.