Нашенка на четвъртфинал за 25 хиляди долара

Диа Евтимова Хасковската тенисистка Диа Евтимова се класира за четвъртфинала на международния турнир за жени Алианц къп в София с награден фонд 25 000 долара. Втората ракета на България, поставена под № 8 в основната схема, победи австрийската квалификантка Мелани Клафнер с 6:3, 7:5 в оспорван мач.

Съперничката на Диа поведе с 3:1 гейма в първата част, но 20-годишната хасковлийка успя да върне пробива и да спечели частта – съобщи Ракети.ком. Във втория сет Eвтимова поведе с 5:2, но позволи на австрийката да намали до 5:4. В следващия гейм нашето момиче пропусна няколко мачбола и резултата се изравни – 5:5. След това обаче Дия поведе с 6:5 и в следващия гейм затвори срещата.

Днешната победа на Алианц къп бе втора поред за хасковската тенисистка, която отстрани на старта румънската квалификантка Йонела-Андреа Йова с 7:5, 6:3.  Евтимова остава единствената представителка на страната ни в турнира, на който през миналата година игра полуфинал.

Съперничка на нашенката на четвъртфиналите в петък отново ще бъде квалификантка – Петра Мартич от Хърватска, която отстрани втората в схемата Мария-Фернанда Алвеш от Бразилия със 7:5, 6:4.