„Хасково 2012“ с инфарктна победа след продължение срещу бургазлийки

Носителят на Купата на България „Хасково 2012“ срещна яростна съпротива в последния си мач от редовния сезон като домакин на „Нефтохимик 2010“ (Бургас).

Бургазлийки поеха контрола в началото на мача и малко неочаквано дръпнаха след първата четвърт с 27:12. До почивката хасковлийки успяха да намалят пасива си до 5 точка.

Баскетбол

През втората част двата отбора се захапаха здраво, като победителят не беше ясен до края.

Гостите водеха с 80:78 секунди преди края, когато Дженифър О′Нийл вкара и прати мача в продължение, където хасковлийки наложиха волята си и завършиха победно редовния сезон след 94-87.

Най-резултатни за успеха с по 23 т. бяха Виолина Кочева и Челси Лий. Уолтия Рол вкара 20 точки, а с 12 т. завърши Дженифър О′Нийл.