Хасковлийки се разправиха със Сливница за финал с „Бъки“

Хандбалистките на „Хасково“ спечелиха убедително полуфинала срещу „Ники спорт“ (Сливница) от финалния турнир за девойки до 19 г. в зала „Спартак“ с 38:31.

Хасковлийки доминираха през целия мач и дори спестиха сили за неделния сблъсък за титлата.
Нашите се откъснаха още през първото полувреме, като излязоха на почивка при резултат 22:14.

Хандбал

През второто полувреме на моменти авансът стигаше и 10 – 11 точки. От треньорския щаб извадиха от игра няколко основни съзтезателки за да ги запазят за финала, но въпреки това „Хасково“ остана по-добрият тим и заслужено победи.

Хандбал

Маринела Панайотова вкара 11 гола, Валерия Миладинова завърши със 7, а 6 гола на сметката си записа Антония Симеонова.

Хандбал

В първия полуфинал за деня „Бъки“ (Габрово) победи „Етър`64“ (Велико Търново) с 19:12.