Шахматист е спортист №1 на Свиленград

СвиленградМладият шахматист Сашо Андреев бе избран за спортист на годината в Свиленград. През 2007 той стана републикански шампион по класически, ускорен шах и блиц до 14 години и 62-ри на световното първенство в Турция.

Отличието му бе връчено днес на традиционния годишен бал на спортистите, организиран от общината.

Втори в класацията се нареди най-успелия колоездач през годината Радослав Константинов, който спечели квота за олимпиадата в Пекин, 4 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медали. Трета е състезателката по спортна гимнастика Росица Костова. Тя е включена в състава на националния отбор до 12 години и е носителка на 6 златни, 8 сребърни и 4 бронзови медала.

Всички спортисти получиха грамоти и сувенири, осигурени от общината. Топ седмицата на Свиленград бе наградена с мобилни телефони.

За изминалата година единадесетте клуба от граничния град спечелиха на състезания общо 30 златни, 36 сребърни и 31 бронзови медала.