В здрав мач баскетболистите на „Хасково“ биха Димитровград с 80:69

Баскетболистите на „Хасково“ записаха втора победа от началото на първенството в Аматьорската баскетболна лига – юг.

Във втория кръг съперник в хасковската спортна зала „Дружба“ бе тимът на „Приятели“ (Димитровград). Мачът се превърна в истинско регионално дерби. Срещата започна по-добре за домакините, които спечелиха първата четвърт с 21:16, но димитровградчани се вдигнаха и двата отбора се оттеглиха на почивка при 39:37 за „Приятели“.

Баскетбол

През второто полувреме хасковлии, които са бронзови медалисти от последното първенство, натиснаха и успяха да обърнат развоя на мача. След третата четвърт „Хасково“ вече поведе с 63:57, а после затвори и мача при 80:69. Най-резултатен с 30 точки бе хасковлията Виктор Колянов.

В останалите срещи от кръга играни в „Дружба“ Медицински колеж – Пловдив загуби от „Хебър“ (Пазарджик) с 65:80, а „Майна таун“ пречупи „Берое“ с 66:65.