Силно представяне на „Виолена“ и „Мега спорт“ на държавното по аеробика

Хасковските клубове „Виолена“ и „Мега спорт“ се представиха силно на 20-то държавно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки в Асеновград.

„Виолена“ се класира за финалите с 15 съчетания и 20 състезатели. Спечелените медали са три златни, три сребърни и три бронзови и три купи от отборното класиране.

Отново изключително представяне на Селин Шефкет при 9-11 г. и за първи път на Нели Ташева при 15-17 г. Невероятно изиграване на индивидуалните съчетанията и заслужени златни медали.

Фаворитки в индивидуалната надпревара. Нели Ташева спечели и втори златен медал заедно с Яна Колева и Весела Вукова от Самоков в категория тройки. Селин Шефкет спечели и сребърен медал заедно с Рая Русева, Тиана Заркова, Кристина Ванчева и Дара Стефанова в категория групи. Малко не достигна на тройката й с Мария Арсова и Дара Стефанова да вземат медал при тройките и останаха четвърти.

Аеробика

Много добро представяне на втората тройка при 9-11 г. на Рая Русева, Тиана Заркова и Кристина Ванчева, които се окичиха със сребърен медал. От осем класирани за финалите при 9-11 г. в индивидуалната надпревара, 4-ри са от Виолена. При 7-8 г. групата на Михаела Николова, Божидара Делчева, Христина Везева, Габриела Стефанова и Габриела Тодорова спечелиха сребърен медал, а тройките бронзов медал (Михаела Николова, Божидара Делчева, Христина Везева) и седмо място за втората тройка (Габриела Стефанова, Габриела Тодорова, Андрея Иванова).

Добро представяне и на по-малките 7-8 г. – Тиана Делчева и Калин Минчев, които се класираха 3-ти при смесени двойки и бронзов медал за Калин Минчев в индивидуалната надпревара.

След доста продължително отсъствие на Деница Колева при 12-14 г., тройката й заедно с Диана Хаджииванова и Таня Славчева положи много усилия при тренировките, като малко не им достигна за спечелването на медал и останаха 4-ти.

В отборното класиране Виолена спечели и три трети места за 7-8 г., 9-11 г. и 12-14 г.

От „Мега спорт“ пък се похвалиха с 15 медала – 3 златни, 9 сребърни и 8 бронзови.

Аеробика

Във възрастова група 7-8 години: индивидуално момичета – I място – Стефани Лечева, II място – Неда Запрянова, индивидуално момчета – II място – Атанас Благоев, двойки – II място – Кристина Костова, Атанас Благоев, тройки – I място – Лечева, Запрянова, Вълчева, групи – III място – Лечева, Запрянова, Вълчева, Халим, Карева.

Във възрастова група 9-11 години: индивидуално момчета – II място – Румен Янакиев, двойки – II място – Румен Янакиев,Антония Филипова, тройки – III място – Филипова, Нури, Велчева.
Във възрастова група 12-14 години: индивидуално девойки младша възраст- II място – Дамла Арабаджи.

Индивидуално юноши младша възраст- II място – Александър Ангелов двойки – I място – Дамла Арабаджи, Александър Ангелов, тройки – III място – Янева, Янкова, Русинова, групи – II място – Янева, Янкова, Русинова, Арабаджи, Ангелов.

Във възрастова група 15-17 години: индивидуално девойки старша възраст – II място – Християна Кайрякова.

Отлично представяне и за Магдалена Велкова, Асмин Рамадан, Алейна Хасан, Никол Найденова, Айшин Мустафа, Кристиана Коева, Бурджу Бахри.

В отборното класиране клубът спечели първо място при 7-8-годишните и второ място при 9-11 и 12-14-годишните.