И дъждът не спря Григор към 1/4 финала на „Уимбълдън“

Григор ДимитровХасковският тенисист Григор Димитров се класира с лекота за четвъртфинала на най-стария тенис турнир в света. Само 40 минути игра бяха необходими на 17-годишният ни талант, за да разбие на  осминафиналите на юношеския „Уимбълдън“ американеца Тай Ди Тромбета с 6:0, 6:1.

Поставеният под № 9 българин набързо поведе в срещата и не даде нито гейм на съперника си в първия сет. Рукналият над Лондон дъжд стана причина мачът да бъде прекратен при 3:0 гейма за хасковлията.

След кратка пауза срещата бе подновена, но в началото на втория сет отново бе отложена заради капризното английско време. След подновяването на играта обаче Григор нямаше никакви проблеми и с два пробива окончателно отнесе добре познатия си противник.

На четвъртфинала Димитров ще има труден съперник – мексиканецът Сезар Рамирес, който е №3 в схемата и №650 в световната мъжка ранглиста.