Габриела и Стефани Стоеви с историческа европейска титла

Габриела и Стефани Стоеви са новите европейски шампионки по бадминтон при женските двойки.

Във финала хасковлийките победиха французойките Емили Лефел и Ане Тран с 21:12, 21:10 само за 42 минути и стигнаха до златните медали без загубен гейм в турнира, предаде Tennis24.bg.

Сестри Стоеви постигнаха най-големия успех в историята на българския бадминтон. България никога не беше печелила дори медал в състезание от толкова високо ниво.

23-годишната Габриела и 22-годишната Стефани стигнаха до златните медали в Уелва (Испания) по изключително убедителен начин. Освен че не загубиха гейм, в петте си мача по пътя към титлата те дадоха на съперничките си само 98 точки, или средно по 9.8 на гейм.