АФК „Хасково“ спечели дербито срещу „Хасково 1957“ с 2:1

Футболистите на АФК „Хасково“ спечелиха градското дерби срещу „Хасково 1957“ в среща от областната група с 2:1.

Всичко по-интересно в мача стана през второто полувреме. Дончо Атанасов откри резултата за АФК в 60 минута. Равенството възстанови играещият треньор на „Хасково 1957“ Емил Ангелов – Бабангида с гол в 75 минута.

Победното попадение за АФК дойде след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стефан Русев. Точен от бялата точка бе дошлият от „Арда“ (Кърджали) Ерай Салиф. Това е втора победа за АФК над своя съперник след 3:2 през есента.

Във временното класиране в групата първи са „Герганин извор“ (Бисер), следвани от „Хасково 1957“ и АФК „Хасково“.