Хасковлия спечели състезанието по ориентиране при 16-годишните

ОриентиранеХасковлията Тодор Стратиев – младши стана първи при 16-годишните на състезанието по ориентиране за приза „Света Богородица“. Втори в същата възрастова група е Павел Илиев

Тодор Василев зае второ място в надпреварата при 18-годишните. Хасковски състезатели са на 4-то, 5-то и 6-то място при 12-годишните, което е добро представяне за града ни, коментира пред Haskovo.info главният съдия и ръководител на местния клуб Тодор Стратиев.

Първите места в категорията „21“ взеха най-добрата състезателка по спортно ориентиране в България Илияна Шандуркова от Габрово и генерален секретар в Българската федерация Лъчезар Илиев от Велико Търново при мъжете.

Общо около 90 състезатели участваха в състезанието. Победителите получиха статуетка на Св. Богородица. Утре е надпреварата по ориентиране за приз „Хасково.