Късна драма и 2:2 между „Хасково“ и „Миньор“

Футболистите на „Хасково 1957“ завършиха 2:2 при домакинството си на „Миньор“ (Раднево) в среща от третия кръг на Трета лига. Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от тежката катастрофа край Своге.

Играта през първото полувреме беше равностойна. В края хасковлии обаче се възползваха от едно от положенията си и поведоха с гол на Андрей Атанасов.

Втората част започна с натиск на гостите. Радневци обаче пропускаха пред хасковската врата. Те успяха да изравнят в 84-ата минута. Голмайсторът на хасковлии Андрей Атанасов обаче бързо възстанови преднината на домакините с поредното си попадение в шампионата. И когато двубоят изглеждаше спечелен „Миньор“ успя да изравни във втората минута на добавеното време.

Мач

Така „Хасково“ събра актив от 4 точки след три изиграни кръга и заема 10-то място във временното класиране. Хасковлии са с равни точки с димитровградчани, които загубиха вчера с 0:2 при визитата си в Садово. „Свиленград – 1921“ пък е предпоследен с 1 т., след като вчера падна като домакин на „Черноморец – 1919“ (Бургас) с 0:2.

В следващия кръг на 2 септември от 17 часа „Хасково“ приема „Загорец“ (Нова Загора). Димитровград домакинства на 1 септември на „Борислав – 2009“ (Първомай), а свиленградчани гостуват на „Сокол“ (Марково).