Хасково подчини Първомай с 1:0 под неспирния дъжд на Ямача

Футболистите на „Хасково 1957“ постигнаха нова победа в първенството в Трета лига.

В среща от осмия кръг като домакини хасковлии се наложиха над „Борислав – 2009“ (Първомай) с 1:0. В герой на мача се превърна Ален Иванов, който вкара победното попадение в 17-ата минута.

Срещата се игра на тежък терен под неспирен дъжд. Гостите също имаха своите положения, като сред най-чистите бяха в 20-ата минута, когато последователно нацелиха две греди.

Футбол

Вчера „Димитровград – 1947“ отстъпи като домакин от „Черноморец 1919“ (Бургас) с 0:2, а „Свиленград – 1921“ допусна тежка загуба в Созопол с 0:4.

Така Хасково се изкачи до 6 място с актив от 14 точки, Димитровград е десети с 10 т., а Свиленград е на предпоследното 17 място с 4 точки.

В следващия кръг на 6 октомври Хасково гостува в Бургас на „Нефтохимик“, Димитровград ще играе в Марково срещу „Сокол“, а Свиленград приема Гигант (Съединение).

Във вторник от 16 часа пък ще се играят полуфиналните срещи за Купата на аматьорската футболна лига между „Хасково 1957“ и АФК „Хасково“ и Димитровград – Свиленград.