Свиленград отстъпи на шампиона „Бъки“, приема турнира за Купата на България

Хандбалистките на „Свиленград“ отстъпиха на шампиона „Бъки“ (Габрово) с 22:29.

Срещата се игра в Свиленград. На почивката момичетата на треньора Тефик Парафитов изоставаха само с два гола – 12:14, но през втората част габровки дръпнаха в резултата.

Хандбал

В останалите срещи от осмия кръг, с който се подновиха битките в първенството при жените през новата година, „Етър“ (Велико Търново) победи като гост „Поморие“ с 28:21, а „Шумен“ се наложи като домакин на „Ники спорт“ (Сливница) с 31:22.

В деветия кръг на 27 януари свиленградчанки гостуват в Сливница на „Ники спорт“.

Свиленград беше определен за домакин на турнира за Купата на България. Той ще се проведе на 9 и 10 февруари. В първия полуфинал Свиленград се изправя срещу „Етър“, а във втория – „Бъки“ играе с „Ники спорт“. Haskovo.info припомня, че Свиленград е актуалният носител на Купата на България и сега ще защитава трофея пред своята публика.

Снимки: Христо Тотев