Свиленградчанки завършиха 23:23 в здрав мач срещу „Етър“

Хандбалистките на „Свиленград“ изиграха силен мач и завършиха 23:23 срещу „Етър“ във Велико Търново.

На полувремето свиленградчанки водеха с 15:12. Моментни колебания в играта доведоха до обрат през втората част, но в крайна сметка момичетата на треньора Тефик Парафитов успяха да завършат наравно. От треньорския щаб изразиха задоволство от играта на свиленградчанки. Кристина Миланова вкара 11 гола, Райна Георгиева добави 5, 3 попадения вкара Стефка Агова, а по два пъти се разписаха Ралица Димитрова и Зорница Стефанова.

Следващият уикенд Свиленград ще е домакин на финалния турнир за Купата на България. От 17:15 часа в събота свиленградчанки се изправят за победа срещу „Етър“, а първият полуфинал е между „Ники спорт“ (Сливница) и „Бъки“ (Габрово).